Şcoala Gimnazială “C. Coposu” Zalău promovează parteneriatul şcoală-familie.
Colaborarea dintre şcoală şi familie inseamna punerea de acord, fiecare partener trebuie sa vina in intampinarea dorintelor celuilalt. Pentru ca acest lucru sa fie posibil parintii trebuie sa ia legatura cu scoala nu doar atunci cand sunt convocati la sedintele cu parintii sau atunci cand copiii se confrunta cu anumite greutati. Parintii trebuie sa participe la toate evenimentele importante ale scolii care-i implica pe copiii lor (serbari, concursuri, spectacole, festivitati, etc.), sa sprijine scoala, daca nu material, cel putin printr-un vot de incredere, sa usureze misiunea educativa a scolii prin continuarea educatiei acasa, sa manifeste disponibilitate de a participa la cursuri cu caracter educativ realizate de scoala pentru parinti, etc.
Parintii sunt invitati sa participe la viata Scolii Gimnaziale “C. Coposu” in cadrul proiectelor:
SCOALA PARINTILOR
IMPREUNA – PARINTI SI COPII
Daca sunteti interesati luati legatura cu invatatorul sau dirigintele copilului dumneavoastra.